Ovacık Köy Hayrı, köy halkının bir araya gelerek dayanışma ve yardımlaşma kültürünü pekiştirdiği, geleneksel değerlerin yaşatıldığı önemli bir etkinlik olarak her yıl düzenleniyor. Vali Ustaoğlu, köy sakinleriyle bir araya gelerek, hayırlı ve bereketli bir etkinlik geçirmelerini diledi.
Köy Hayrı'nda yapılan etkinlikler arasında halk oyunları gösterileri, yarışmalar ve çeşitli etkinlikler yer aldı. Ayrıca, köyde yetişen ürünlerin sergilendiği bir pazar da kurularak, katılımcılar tarafından ilgi gördü.
Vali Ustaoğlu, Ovacık Köy Hayrı'nın köy kültürünün ve birlik beraberliğin güzel bir örneği olduğunu belirterek, köylülere bu tür etkinliklerin devamını sağlamaları çağrısında bulundu. Hayra katılanlar ise Vali Ustaoğlu'nun ziyaretinden dolayı memnuniyetlerini dile getirerek, teşekkür etti.
Bu tür etkinliklerin köylerdeki sosyal hayata katkı sağladığı ve geleneksel değerlerin yaşatılmasına destek olduğu belirtildi. Vali Ustaoğlu'nun Ovacık Köy Hayrı'na katılımı, köylüler arasında sevinçle karşılandı.
HABER MERKEZİ
Yerel
Yayınlanma: 13 Mayıs 2024 - 13:58
Balıkesir Valisi Ovacık Köy Hayrı'nın Konuğu Oldu
Karesi ilçesi Ovacık kırsal mahallesinde düzenlenen Köy Hayrı’na katılan Balıkesir Valisi İsmail Ustaoğlu, köy halkıyla bir araya gelerek etkinliğe destek verdi. Vali Ustaoğlu, Ovacık Köy Hayrı'nda köylülerle birlikte geleneksel oyunlara katılarak, köydeki dayanışma ve birlik ruhunu yaşadı.
Yerel
13 Mayıs 2024 - 13:58
EDİTÖR
![HABER S](https://www.sindirgihaber.com/images/yonetici/2023/05/haber-s-2629.png)
Haberin Dijital Merkezi
İlginizi Çekebilir