Burhaniye Belediyesi'nden Ücretsiz Beslenme ve Diyet Danışmanlığı Hizmeti
Burhaniye Belediyesi, vatandaşların sağlıklı bir yaşam sürmesi ve doğru beslenme alışkanlıkları kazanması amacıyla önemli bir hizmet başlattı. Belediyenin sunduğu ücretsiz Beslenme ve Diyet Danışmanlığı hizmeti, Ferit Çakıroğlu Belediye
Sağlık Merkezi'nde uzman diyetisyenler tarafından gerçekleştiriliyor.
Burhaniye Belediyesi’nin sunduğu Beslenme ve Diyet Danışmanlığı hizmeti, bire bir görüşmelerle vatandaşlara sunuluyor. Diyetisyenler, sağlıklı beslenme ve tıbbi beslenme tedavileri konularında kapsamlı danışmanlık veriyor. Bu hizmetler arasında obeziteyle mücadele, kilo verme, kilo alma, yüksek tansiyon ve diyabet gibi kronik hastalıkların beslenme tedavileri, hamilelik ve emzirme döneminde beslenme, çocuk beslenmesi gibi konular yer alıyor.
Diyetisyenler, kişiye özel programlar hazırlayarak bireylerin sağlıklı beslenme alışkanlıkları kazanmasına yardımcı oluyor. Obezite, zayıflama, kilo alma gibi konularda yapılan danışmanlık hizmetleri, kişilerin vücut kitle indeksine ve sağlık durumuna uygun olarak hazırlanıyor. Aynı zamanda, tansiyon ve şeker gibi hastalıkları olan kişilere özel tıbbi beslenme tedavileri de sunuluyor.
![](https://www.sindirgihaber.com/images/files/2024/06/6661d437250cd.jpg)
Hamilelik ve emzirme döneminde sağlıklı beslenmenin önemi göz önünde bulundurularak, bu süreçlerde anne adayları ve emziren annelere yönelik özel beslenme programları hazırlanıyor. Uzman diyetisyenler, bu dönemdeki beslenme ihtiyaçlarını dikkate alarak anne ve bebek sağlığını koruyucu önerilerde bulunuyor.
Çocukların sağlıklı gelişimi için doğru beslenme alışkanlıkları kazandırılması büyük önem taşıyor.
Burhaniye Belediyesi, çocuk beslenmesi konusunda da kapsamlı danışmanlık hizmeti sunarak, ebeveynlere çocuklarının sağlıklı beslenme alışkanlıklarını kazanmaları konusunda destek oluyor.
Randevu ve İletişim Bilgileri
Sağlıklı beslenerek sağlığına kavuşmak isteyen tüm vatandaşlar,
Ferit Çakıroğlu Belediye Sağlık Merkezi’ne başvurabilir.
Diyetisyen randevuları için
0533 145 93 66 numaralı telefon üzerinden iletişime geçilebilir.
HABER MERKEZİ